• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bingöl’de Koronavirüs Denetimleri Yapıldı

-bingolde-koronavirus-denetimleri-yapildi

İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği "Kovid-19 Tedbirleri Kapsamında 10 Eylül 2020 Denetimleri" konulu genelgeye bağlı olarak Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen uygulamalar doğrultusunda Bingöl’de de Valimiz Kadir Ekinci yönetim ve koordinasyonunda denetimler gerçekleştirildi.
13 Eylül 2020 Pazar 18:27

 

Merkez Kültür Caddesi ve Genç Caddesinde denetimlere katılan Valimiz Kadir Ekinci, işletmelerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını yerinde denetledi.

Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de Sayın Valimiz öncülüğünde, pazarlar, işyerleri, marketler, toplu taşıma, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarında sıkı denetimlerle vatandaşlarımızın yeni normale riayet etmesi noktasında uygulamalar gerçekleştirildi.

Merkez Kültür Caddesi ve Genç Caddesinde denetimlere katılan Vali Ekinci, burada yaptığı açıklamada; “Bugün Türkiye genelinde 81 il ve tüm ilçelerimizde, uzun zamandır sıkıntısını yaşadığımız koronavirüs ile ilgili tedbirleri yerinde görmek, vatandaşlarımızı uyarmak ve konuyla alakalı vatandaşlarımızda farkındalık oluşturmak amacıyla alandayız. Belediye başkanımız, odalarımız, emniyet, jandarma ve tüm birimlerimizle alanda olmaya da devam edeceğiz.

Bu salgınla mücadelede en önemli konu maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak, kalabalık ortamlardan uzak durmaktır. Bu konuda kesinlikle taviz vermeyecek, ısrarlı şekilde denetimlerimize devam edeceğiz.

Denetimler esnasında vatandaşlarımızla ve esnafımızla görüşüyoruz. Hem hal ve hatırlarını sorup sohbet etme, işlerinin nasıl gittiğini sorma imkanı buluyoruz hem de bupandemi ile mücadele konusunda özellikle hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz. Uzun süredir devam ettiğimiz denetimlerde Bingöllü kardeşlerimin tedbirlere uyduklarını müşahede ediyoruz. Hassasiyetlerinden dolayı tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bingöl sokaklarında 7’den 70’e maskesiz kimseyi görmek mümkün değil. İnşallah bu tedbirleri daim kılacağız. Tüm kurumlarımızla ve özellikle vatandaşlarımızla birlikte bu hassasiyeti en üst düzeyde devam ettireceğiz inşallah. ” ifadelerini kullandı.

Valimiz Kadir Ekinci'ye denetimlerde, Belediye Başkan Erdal Arıkan, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, İl Jandarma Komutanı J. Kıd. Albay Abdurrahman Başbuğ, Ticaret İl Müdürü Abdulvahab Tanık ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri eşlik ettiler.

 


Haber okunma sayısı: 690Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1484 hit, 688 ziyaretçi, 820 ziyaret
Bu ay:
3916 hit, 1902 ziyaretçi, 2184 ziyaret
Toplam:
813671 hit, 259135 ziyaretçi, 359071 ziyaret