• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bingöl’de covid 19 hasta sayısı 80'ni aştı

-bingolde-covid-19-hasta-sayisi-80ni-asti

Tüm dünyada koronavirüs vakaları artarken, ülke genelinde ve Bingöl’de vaka artışları korkutmaya başladı.
29 Haziran 2020 Pazartesi 21:19

Bingöl’de daha önce bir köy ve bir mezrada karantina uygulaması yapılırken, vakaların artmasıyla bir mezra daha karantinaya alındı. 

İl genelinde vaka artışları daha çok ilçelerden görülürken, il merkezinde bulunan iki mahalleden koronavirüs(covid-19) pozitif vaka görülen kişilerin hastaneye yatırıldığı belirtildi. 

Karantina hakkında Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, Karlıova ilçesine bağlı Mollaşakir köyü Tarlacık mezrasının koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 14 gün boyunca karantina altına alındığını bildirdi. 

Açıklamada, “Karlıova ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 28 6 2020 tarih ve 75 sayılı karar ile halk sağlığının korunması ve Covid-19 salgınının kontrol altına alınması amacıyla, 28 6 2020 tarihi saat 08.00'den itibaren ilçemiz Mollaşakir köyü Tarlacık Mezrasının tüm giriş ve çıkışları kapatılarak 14 gün süreyle karantina altına alınmasına, istisnai durumlar dışında sokağa çıkılmamasına ve gerekli tüm tedbirlerin uygulanmasına karar verilmiştir.” denildi.BİR MEZRA VE BİR KÖYDE KARANTİNA DEVAM EDİYOR

Ayrıca, Karlıova ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karara göre, 18 Haziran'da Karlıova ilçesine bağlı Geçitli köyü karantina altına alınırken, 22 Haziran'da da Kızılçubuk köyü Hacufazıl mezrası için karantina kararı çıkmıştı.

İl genelinde covid-19 pozitif vakaların çoğalması endişeye neden olurken, sosyal mesafe, maske ve temizliğin ihmal edilmesi sonucunda vakalarda artış meydana geldiği ifade ediliyor. 

Yaz ayları olması nedeniyle iller arası seyahatlerin  çoğalması ve insanların rahat davranması sonucunda her gün yeni vakaların görülmesinde neden olarak görülüyor.

İl genelinde pozitif vaka sayısı 80'ni aşarken, hastaların  42'si Doğum Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde 38’i Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavine devam edildiği belirtildi.

 


Haber okunma sayısı: 1329Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER