• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Belediye bize bilerek hizmet vermiyor!

-belediye-bize-bilerek-hizmet-vermiyor

“Sancak Belediye başkanı Nusret Koçin siyasi ayırım yaptığı için bize hizmet vermiyor” iddiasında bulunan İlhami Çüreban, daha önce Ak Parti belde teşkilatındaydım, son seçimde destek vermedim diye köy içindeki yolu benim evime 10 metre kala durdurdu” iddiasında bulundu.
08 Ekim 2019 Salı 17:33

“AYIRIM YAPMADAN HİZMET BEKLİYORUZ”


Çüreban, “Başkan Nusret Koçin’in kendi köyü Yeşilova’nın tüm sokaklarını asfaltladı, Karapınar ve Büyükbaşköy’ün çoğunu asfaltladı ama Küçükbaşköy’ün yollarının bir kısmını yaptı, çoğu duruyor. Ben bu dönem kendisine oy vermedim diye benim evime on metre kala yolu asfalt yapmadan araçları geri çekti” diye konuştu.

ÇURGOTAY: “HİZMETTE AYIRIM YAPMA LÜKSÜMÜZ YOK”


Küçükbaşköy Muhtarı Seyithan Çurgotay da yapılan ve yapılmayan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.


Çurgotay, “Karapınar Küçükbaşköy arasında ilk defa çok güzel bir asfalt yapıldı, bundan dolayı belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz ama Küçükbaşköy’ün sokaklarında aynı hizmeti göremedik. Bende seçilen bir kişi olarak bana oy veren veya vermeyen ayırımı yapmamam lazım, seçilen kişilerin böyle bir lüksü yoktur. Başkanımız iyi işler yaptı ama sırf kendisine oy vermedi diye iki ailenin yolunu yapmadan gitmesi hoş olmadı” diye konuştu.“SANCAK BARAJI YILAN HİKÂYESİNE DÖNDÜ”


Çurgotay, “Yılardır Sancak barajı yapıldı, yapılacak denilidi. Hatta etüt çalışmaları başlandı, yer sorunu öne sürüldü, oda aşıldı denildi ama bir türlü başlanamadı, Zeyne Yaylasından gelen çok büyük bir su kaynağı vardır. Köyümüzün ortasından geçiyor. Sancak ovasını sulayacak bu büyük baraj yapılmayacaksa; Zeyne yaylasından gelen su ile sulama barajı yapılsın. Bu suyu sulama barajı, iki Başköyün arazisine yeterlidir. Bunu öncelikle Belediye başkanımız ve İlimizin yetkililerine öneriyorum”.


Muhtar Seyithan Çurgotay, “ Ülkemizin ekonomik sorunları var biliyoruz, büyük baraj yapılmayacaksa; yaz kış hiç bitmeyen bu kaynak suyu, sulama barajı için iki köyün arazisini ihya edebilir” dedi.KOÇİN: “İMKÂNLARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE HERKESE EŞİT HİZMET EDİYORUZ”


Konu ile ilgili eleştirilere cevap veren belediye başkanı Nusret Koçin, “Küçükbaşköy muhtarı Seytihan Çurgotay ve İlhami Çüreban’nın iddiaları doğru değildir” dedi.


Koçin, “Ben ikinci dönemdir başkanlık yapıyorum, bugüne kadar oy versin yada vermesin seçimden sonra hizmet ayırımı yapmadım, bazen imkanlar olmuyor, asfalt yetersiz gelmiştir. Araç ihtiyacımız vardır, asfalt ihtiyacımız vardır. İmkânlarımız ölçüsünde herkese hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 


Haber okunma sayısı: 1209Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ