• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Atletizm tribünü 8 aydır onarılmayı bekliyor!

-atletizm-tribunu-8-aydir-onarilmayi-bekliyor

Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan, Bingöl’ün tek atletizm sahasının seyirci tribünü, şubat ayında yağan kar ve yaşanan fırtına sonucunda çöktü, ancak aradan aylar geçmesine rağmen bir türlü onarılamadı.
03 Eylül 2019 Salı 20:17

 

BİNGÖL’ÜN İÇLER ACISI HALİ

 

Atletizm sahasının 8 aydır yerlerde olan tribün görüntülerini gösterdiğimiz yetkililer, “Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne fotoğraflarını, videolarını gönderdik, müfettiş geldi baktı, raporunu aldı gitti” diye konuştular. 

2013 yılında yapımı tamamlanan sahanın geçici kabulünün yapıldığını, kesin kabulünün hala yapılmadığı için yıkılmış olan seyirci tribününü yüklenici firma tarafından yapılması gerektiğini belirten yetkililer, “Genel Müdürlük, sahanın ışıklandırması ve başka sorunlarından dolayı kesin kabulünü yapmadı” dediler.

 

7 YILDIR KESİN KABULÜ BEKLİYOR

 

Bingöl Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yer alan atletizm sahasının, 2013 yılında inşaatının bittiği, ancak bazı eksikliklerinden dolayı 7 yıldır kesin kabulünün yapılmadığı ortaya çıktı.

Bingöl’de gençleri spora yönlendirmek, uluslararası yarışmalarda öne çıkarmak amacıyla yapılan tesis, başarılı (!) yöneticiler sayesinde yedi yıldır bitirilemedi. Yapılan tesis, eksikliklerine rağmen sporcular tarafından kullanılmaya başlandı ancak 2019 kış ayının ağır geçmesi ile şubat ayında yağan kar ve fırtınada tribünü yıkıldı.

 Son zamanlarda ülke çapında özellikle atletizm alanında Türkiye birincisi olan Yavuz Ağralı gibi sporcuları çıkarabilecek potansiyele sahip ilimizde, spor tesisleri dökülürken, bu tesislerden sorumlu kişi Bingöl Belediye başkanı olabiliyor.

Vatandaşlar, “Bu yatırımın gelmesinde imzası olan Bingöl milletvekilleri, valisi ve tüm yetkililer, bu tesisin eksikliklerini tamamlanması için neyi bekliyor? Bu sorunun çözümü için neden bir adım atılmıyor” sözleriyle tepkilerini dile getirdiler.

 

 


Haber okunma sayısı: 2695Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER