“Afet’e her an hazırlıklı olmalıyız”

-afete-her-an-hazirlikli-olmaliyiz

Kiğı ilçesinde görev yapan mahalle ve köy muhtarları, kamu kurum yetkilileri ile bir toplantı düzenleyen Kaymakam Enis Aslantatar, “İlçemizde olabilecek bir afet durumunda, köy muhtarlarımız ve kamu kurum yetkililerimiz, kim kiminle, nerde görevli olduğunu, nasıl irtibatlı olacağını bilmelidir, her an bir afet olacakmış gibi hazırlıklı olmalıyız” dedi.
08 Şubat 2021 Pazartesi 13:26


“DEPREM KUŞAĞINDAYIZ, ÖNLEMLERİMİZİ ALMALIYIZ”

Kiğı Gençlik Merkezinde yapılan toplantıda, ilçede meydana gelebilecek doğal afetlere karşı hazırlıklı olabilmek, afetler öncesi ve sonrasında yapılacakları değerlendirmek, yerleşim yerlerine ulaşım, iletişim, ihtiyaç, taleplerin karşılanması, afet toplanma yerlerinin belirlenmesi konularında istişare etmek amacıyla Enis Aslantatar başkanlığında toplantı yapıldı. Toplantıda konuşan Kaymakam Aslantatar, “İlçemizde olabilecek bir afet durumunda, köy muhtarlarımız ve kamu kurum yetkililerimiz, kim kiminle, nerde görevli olduğunu, nasıl irtibatlı olacağını bilmelidir, her an bir afet olacakmış gibi hazırlıklı olmalıyız”.

Aslantatar, “AFAD ile işbirliği içinde çeşitli eğitimler düzenleyeceğiz, tüm kamu kurum ve muhtarlarınız katılım sağlayacak ve bu eğitimlere ilçemizde yaşayan gönüllülerin de katılmasını arzu ederiz, insan hayatı her şeyden daha önemlidir, bir insanın hayatını kurtarmak, tüm insanları kurtarmak kadar sevaptır” dedi.Toplantıya İlçe Kaymakamı Enis Aslantatar, İlçe Belediye Başkanı Hikmet Özüağ, Kiğı 2. Jandarma Komando Alay Komutanı Ercan Yiğit, İlçe Jandarma Komutanı Salim Yaren, İlçe Emniyet Amiri Üsame Şavaş ve İlçe Yazı İşlerimiz Müdürü Mehmet Şirin Çiftçi ve kurum amirleri katıldı.

 


Haber okunma sayısı: 2044

Hindi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ