• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

Adaklı Kaymakamı Coşgun muhtarları dinledi

-adakli-kaymakami-cosgun-muhtarlari-dinledi

Kısa süre önce Ardahan Vali Yardımcılığı’ndan Adaklı ilçesine atanan Kaymakam Muharrem Coşgun, köy muhtarlarıyla tanışma toplantısında “sorunlar varsa, çözümler de vardır, el ele vererek devletimizin bize sunduğu imkânlar ölçüsünde çözüm bulmaya çalışacağız” dedi.
02 Ekim 2017 Pazartesi 01:10

 

İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Saydan ve Ziya Özdemir’in de hazır bulunduğu toplantıda söz alan Sarıdibek Köyü Muhtarı Mehmet Emin Yurtsever, yol, kanalizasyon ve alt yapı sorunlarını dile getirdi. Aktaş Muhtarı İbrahim Ensevimli, köylerine gurbetten gelip ev yapmak isteyenler çığ sorunundan dolayı yapamadıklarını belirterek, “İş makinası ile set yaparak konut alanları açmamız lazım” diye konuştu. Kamışgölü Muhtarı Rahim Geçer, köylerinde yol ve kanalizasyon sorununu dile getirdi. Hasbağlar Köyü Muhtarı Hüseyin Akansu, kanalizasyon sorunu olduğunu söyledi. Topağaçlar muhtarı Mehmet Demirbaş, “Yöy içinde geçen yolun ağır tanojlı kamyonlardan dolayı yolumuz bozulmuş, yeniden asfaltlanmasını istiyoruz” dedi. Gökçeli köyü muhtarı Hacı Tülezen, yol sorununu dile getirdi. Bağlarpınarı muhtarı İbrahim Yazıcı, köylerinde bazı sokakların kilitli taşı ihtiyacı olduğunu söyledi. Boyalı Muhtarı Mehmet Şerif Doj, köylerinin asfalt yola 3 km yakınlıkta olduğunu, defalarca İl Genel sekreteri Mehmet Işık’a gittiğini, defalarca encümenlerden söz aldığını ama bir türlü asfaltlanamadığın söyledi. Altınevler Köyü Muhtarı Ermiş Kal, “Yıllardır Boyalı Köyü üzerinden yaya yolu ile Altınevler Karer köylerine kısa yol var, çok kısa olan bu yol, bir hafta içinde yapılabilir, Sancak üzerinden geldiğimizde bu yol yapılmış olsa çok kısaltmış oluruz. Bu bütün Karer köyleri için çok önemlidir” diye konuştu. Çevreli Köyü Muhtarı Yusuf Palandöken, “Adaklı’ya bağlı en uzak köy olarak birçok eksiğimiz var, en önemlisi, yol sorunudur. Yöre insanı hayvancılıkla geçimini sürdürüyor, gölet ihtiyacımız var. Sulama kanalı ihtiyacımız var” diye konuştu.

DSİ SULAMA İŞİNİ BİTİRİP KOOPERATİFE DEVRETMEDİ

Toplantıda söz alan Akbinek Köyü muhtarı Mehmet Ali Tüzün, “Defalarca dilekçe verdim, köyümüzden geçen karayolu standartları düzeltilsin diye, bakan, duyan yok.  Yine Adaklı, Döşlüce, Akbinek ve Bağlarpınar köyü arazisi için 30 yıl önce yapımı başlayan sulama kanalı bir türlü Bağlarpınar’a ulaşamadı. Geçen sene yeniden ihale edildi, sözde bu sefer olur demişlerdi ama yine olmadı. Sulama Kooperatifi kurduk, DSİ işi bitirip bize teslim etmediği için bizde müdahale edemiyoruz.  Düzenli Sulama yapabilirdik ama ilçe merkezi halkı yapılan kanalı delip kendi arazisine bağlıyor. Bugüne kadar çok para harcandı bu proje için ancak yerel yönetimler sahip çıkmadığı sürece bu sorunu aşamayacağız” diye konuştu.Tüm muhtarları dinleyen Kaymakam Muharrem Coşgun, “Bizler sık sık bir araya gelip sorunlarımızı, sıkıntılarımızı karşılıklı olarak oturup çözüm arayacağız. Sorun her yerde vardır, sorunsuz yer yoktur, inşallah kısa zamanda çözüm için yeterli desteği alır ve çözeriz” şeklinde konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 927

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1089 hit, 370 ziyaretçi, 409 ziyaret
Bu ay:
5374 hit, 2203 ziyaretçi, 2656 ziyaret
Toplam:
765980 hit, 241659 ziyaretçi, 335642 ziyaret