• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

66 bin güncel kitap bulunuyor

-66-bin-guncel-kitap-bulunuyor

Kütüphane Müdürü Muhammed İnan İşlek, İl Kütüphanesinde 12 bin 350 adet çocuk ve 66 bin 404 ise güncel kitabın yer aldığını söyledi.
22 Ocak 2020 Çarşamba 17:39

 

Kütüphane Müdürü Muhammed İnan İşlek, Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü olarak toplumun bilgi ihtiyacını karşılamak, toplumun her kesimine okuma alışkanlığı edindirmek için basın-yayın, kitle iletişim araçları ve sosyal medya yollarını kullanarak daha fazla okuyucuya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Tatile girecek olan öğrencilerin kütüphanede daha çok vakit geçirmeleri gerektiğini aktaran İşlek; “Toplumun her kesimini boş zamanlarını kütüphanelerde değerlendirmek, kitap okuma alışkanlıklarını pekiştirmek ve araştırmalarını yapmak üzere kütüphanelerde zaman geçirmelerini yararlı olduğunu düşünmekteyiz. Yarıyıl tatilinin başladığı bu dönemde özellikle öğrencilerin kütüphaneye gelip zaman geçirmelerini kişinin gelişimi ve bilgilenme süreci adına yararlı olacaktır. Ayrıca Kimlik Numaraları ile yapılacak üyelikle de ödünç kitap hizmetinden faydalanacaklardır. Ödünç hizmetinde üyelerimiz aldıkları kitap ve diğer materyalleri 15 günlüğüne evlerine götürebileceklerdir. Müdürlüğümüzde 12350 âdeti çocuk kitabı olmak üzere 66404 adet güncel kitap bulunmaktadır. Bütün hizmetlerin ücretsiz olduğu İl Halk Kütüphanemizde 16 adet yüksek hızlı internet bağlantılı bilgisayarlar mevcuttur. Bu bağlamda toplumun her kesimini özellikle tatile girecek öğrencilerimizi bilgilenme sürecini geçirmeleri adına her yıl daha fazla büyüyen Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ailesi dahil olmalarını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.


 


Haber okunma sayısı: 3808

Haberin etiketleri:

66 bin güncel kitap bulunuyor


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER