• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

400 YATAKLI YENİ BİR HASTANE YAPILACAK!

-400-yatakli-yeni-bir-hastane-yapilacak

Bingöl İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu, Bingöl’de yeni yapılacak 400 yataklı hastane ile ilgili basın toplantısı düzenledi.
04 Haziran 2018 Pazartesi 18:43

 

Gündoğdu, Sağlık Müdürlüğünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Bingöl’de yapılacak olan 400 yataklı yeni hastane ile Bingöl’de nitelikli hasta yatak sayısı ve oda sayısında iki kat artış olacağını söyledi.

“AÇIK KALP AMELİYATLARI YAPILACAK”

Yeni hastane ile birlikte Bingöl’de ilk defa açık kalp ameliyatlarının yapılacağını vurgulayan Gündoğdu, şunları söyledi:“400 yataklı yeni hastane ile Bingöl’de nitelikli hasta yatak sayısı ve oda sayısında iki katı artış olacaktır. Poliklinik sayısı artırılarak Cerrahi ve Dahili poliklinikler farklı yerlerde olacak ve hasta yığılmalarının önüne geçilecektir. Doktor sayısı artacağından hastalarımızın randevu almaları ve hastane içerisinde geçirecekleri zaman asgari seviyeye çekilerek sağlık hizmetinin kalitesi artırılmış olacaktır. Özellikle yoğun bakım yatak sayısı 24’den 55’e yükseltilecektir. İlimizde şu ana dek yapılmamış olan açık kalp ameliyatları yapılmaya başlanacaktır. İlimizde yan dal uzmanları Romatoloji, Hematoloji ve Onkoloji hekimleri; yeni hastanemizin hizmet vermesiyle, yeterli yatak ve donanımın sağlanmasıyla Bingöl ilinde hizmet vermeleri hedeflenmektedir.

“KANSER HASTALARI ÇEVRE İLLERE GÖNDERİLMEYECEK”

Kanser hastalarının, Onkoloji doktorunun ve PET-CT olmaması nedeniyle çevre illere gitmesi sonlanacağını kaydeden Gündoğdu,

“Kemoterapi ünitesinin ve palyatif servisinin kapasitesinin artırılmasıyla kanser hastalarına verilen hizmetin niteliği de artırılmış olacaktır.  Nükleer tıp biriminin açılmasıyla PET-CT, Sintigrafi gibi nitelikli hizmetler verilmeye başlanacaktır. Yeni yapılacak hastanenin acil servisi, kapasitesinin artırılmasıyla hastaların rahat ve huzurlu bir ortamda sağlık hizmetlerinin en kısa zamanda ve en güzel şekilde almaları planlanmaktadır” diye konuştu.

Diyaliz hastalarına kaliteli bir hizmet verileceğini de anlatan Gündoğdu, şöyle devam etti: “Diyaliz yatak sayısı 30’a çıkartılarak ilimizde Böbrek yetmezliği olan hastalarımızın tüm tetkik ve tedavilerinin yapılması bunun yanı sıra alt yapısı oluştuktan sonra böbrek nakillerinin yapılabileceği kalite ve standartların oluşturulması hedeflenmektedir. Girişimsel radyoloji hizmetlerinin günümüzde önemi aşikâr olup ilimizde girişimsel radyoloji ve ERCP hizmetinin verilmesiyle dış illere bağımlılığımız asgari seviyeye indirilecektir”

“YANIK FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİYLE BİNGÖL ÜST SEVİYEYE ULAŞACAKTIR”

Bingöl’de yapılacak Yanık ünitesi, Üreme yardımı tedavi merkezi ve Fizik tedavi ünitesiyle Bingöl’ün sağlık alanında üst seviyeye çıkacağını söyledi.

YATAK SAYISI 650 OLACAK

Yeni hastanenin yapılmasıyla mevcut 250 yataklı devlet hastanesinin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine verileceğini ifade eden Gündoğdu, “400 yataklı devlet hastanemizin hizmete açılmasıyla şu anda hizmet vermekte olan 250 yataklı Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet verecektir. Böylece Kadın Doğum ve Çocuk hastalarımız için de daha nitelikli ve ferah bir ortamda hizmet verilecektir. Toplamda 650 yatak olacak iki hastane birleştirilerek tek hastaneye dönüştürülmesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması hedeflenmektedir. Sonuç olarak 400 yataklı hastanemizin hizmete girmesiyle Bingöl ili sağlık alanında eksiklerini tamamlayarak modern seviyede sağlık hizmeti ile vatandaşımızın taleplerine cevap verecektir. Böylece çevre illere olan bağımlılık minimum düzeye inecek, hem hastalarımızın hem de hasta yakınlarının memnuniyeti artırılmış olacaktır”

 


Haber okunma sayısı: 974Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
368 hit, 95 ziyaretçi, 107 ziyaret
Bu ay:
4103 hit, 1705 ziyaretçi, 1958 ziyaret
Toplam:
795019 hit, 251937 ziyaretçi, 349889 ziyaret