• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

“325 köyümüzde, ulaşılmadık üreticimiz kalmayacak”

-325-koyumuzde-ulasilmadik-ureticimiz-kalmayacak

Üreticilerle bir araya gelen Bingöl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, “İnşallah bu yıl 325 köyümüzde, ulaşılmadık üreticimiz kalmayacak. Bu ilkeyle çalışmalarımıza mesai mevhumu göstermeden devam edeceğiz.” dedi.
22 Ocak 2020 Çarşamba 17:22

Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün Eğitim ve Yayım Seferberliği kapsamında 2018 yılı sonunda başlamış olduğu eğitim ve buluşmalar tüm hızıyla devam ediyor.

2020 yılına hızlı bir giriş yaparak Merkez İlçesi Çavuşlar ve Ağaçeli köylerinde üreticilerin talep ve sorunlarını dinleyen İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, şimdiye kadar 8 binin üreticiyle bir araya geldiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Eğitimleri, kursları ve sizlerle bir araya gelerek bu konuda farkındalık oluşturmayı çok önemsiyoruz. İlimiz genelinde bugüne kadar İl ve İlçe merkezlerine bağlı köylerimizde bu tür toplantı ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirdik. Bugüne kadar 325 köyümüzün 301 inde toplamda 8.799 üreticimizle düzenlemiş olduğumuz toplantılar, kurslar vb. faaliyetlerle bir araya gelme imkânı bulduk. Bununla birlikte açtığımız 11 adet sertifikalı, 7 adet sertifikasız olmak üzere 18 Kurs programı ile de 278 üreticimize ulaştık. Ayrıca diğer sektörlerde faaliyet gösteren pek çok işletme sahibi ve çalışanları ile öğrencilerimize toplamda 12 adet ve 612 kişi olmak üzere eğitim düzenledik. Her daim siz kıymetli üreticilerimizin destekçisi olmak adına Birlik ve Oda Başkanlarımızla beraber tüm imkânlarımızla çalışıyoruz.”

Bahadır, “Mesai gözetmeksizin toplantılara devam edeceklerini ifade ederek, “Yapmış olduğumuz eğitim ve buluşmalarımızda günümüz modern tarım ve hayvancılığının nasıl yapılması gerektiği, hayvan refahı, süt ve ahır hijyen koşullarının sağlanması, yem bitkilerinin önemi ve birim alandan daha fazla verim alınması için yapılması gerekenler vb. konularda bilgilendirmeler gerçekleştirdik. Ayrıca tarım ve hayvancılık için önem arz eden tarım sigortaları uygulamaları hakkında üreticilerimizi bilgilendirerek farkındalık oluşturduk. İnşallah bu yıl 325 köyümüzde ulaşılmadık üreticimiz kalmayacak, ilkesi ile çalışmalarımıza mesai mevhumu göstermeden devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.(Nihat Kanat)


 


Haber okunma sayısı: 3788Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER