• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
whatsaap haber hattı

3 Yeni Lisansüstü Programı’na YÖK’ten Onay

-3-yeni-lisansustu-programina-yokten-onay

YÖK, Bingöl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde 2, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açmayı planladığı 1 yeni lisansüstü programına daha onay verdi.
12 Ekim 2020 Pazartesi 00:40

 

YÖK, Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açmayı planladığı “Erken Çocuklukta Ahlak ve Değerler Eğitimi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans (Türkçe - II. Öğretim) Programını” ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ‘Beden Eğitimi ve Spor Tezli Yüksek Lisans Programı’ ile ‘Beden Eğitimi ve Spor Tezsiz İ.Ö. Yüksek Lisans Programları”  için yaptığı başvuruyu onayladı. Teklifin YÖK tarafından kabul edilmesi ile birlikte Sağlık Bilimleri Enstitümüz bünyesinde dördüncü lisansüstü program açılmış oldu.

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, yeni lisansüstü programlarını açma taleplerinin YÖK tarafından onaylanmasından son derece memnun olduğunu belirterek,  “Üniversitemizin verdiği eğitimle öğrencilerini geleceğe hazırlarken, lisansüstü eğitimde açtığımız programlarla da geleceğin bilim adamlarını yetiştirerek bilim dünyasına katkı sunmaya devam edeceğiz. Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açmayı planladığımız “Erken Çocuklukta Ahlak ve Değerler Eğitimi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans (Türkçe - II. Öğretim) Programı” ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Tezli Yüksek Lisans Programı ile Beden Eğitimi ve Spor Tezsiz İ.Ö. Yüksek Lisans Programları” için YÖK’e yaptığımız başvuru, onaylanmış bulunmaktadır. Talebimizin onaylanmış olması bizi memnun etmiştir. Üniversitemize verdikleri desteklerden dolayı başta YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç olmak üzere, katkısı olan herkese teşekkür ederim. Yeni programlarımızın üniversitemize, şehrimize, ülkemize ve bilim dünyasına hayırlı olsun” dedi.

Rektör Prof. Dr. Çapak, “Üç yeni lisansüstü programımızın onaylanması ile birlikte, Sağlık Bilimleri Enstitümüz bünyesinde 3’ü tezli 1’i tezsiz yüksek lisans olmak üzere toplam 4 yüksek lisans programı, Sosyal Bilimler Enstitümüz bünyesinde 9’u tezsiz yüksek lisans, 14’ü tezli yüksek lisans programı ve 3’ü de doktora programı olmak üzere toplam 26 lisansüstü programımız oldu” şeklinde konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 2339Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ