• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL
GÖLBAL

ARICILAR BİRLİĞİ, ÜZER İLE DEVAM DEDİ

--aricilar-birligi-uzer-ile-devam-dedi

Bingöl Arıcılar Birliği 5. Olağan Kongresinde en fazla oyu alan Mehmet Can Üzer, tekrar Arıcılar Birliğinin başkanı oldu.
02 Mayıs 2018 Çarşamba 23:47 

 

Bingöl Arıcılar Birliği 5. Olağan Kongresinde en fazla oyu alan Mehmet Can Üzer, tekrar Arıcılar Birliğinin başkanı oldu.Bingöl Arıcılar Birliği 5. Olağan Kongresi Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. Kongrede M.Ali Berdibek ve Mehmet Can Üzer yarıştı. 393 üyenin oy kullandığı kongrede Mehmet Can Üzer 219, M.Ali Berdibek 170 oy aldı. Seçimde en fazla oyu alan Mehmet Can Üzer, tekrar Arıcılar Birliğinin başkanı oldu.

Arıcılar Birliği başkanı Mehmet Can Üzer en önemli hedeflerinin Bingöl balını markalaştırmak olduğunu söyleyerek İl gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile koordineli çalışma yapacağını söyledi.Üzer, “Bingöl`de yüzlerce insan arıcılık mesleğiyle uğraşıyor. Bingöl balının meşhur olduğu herkes tarafından bilinmektedir. 2017 yılında Bingöl Balı, 120 ülkeden 600 yarışmacının katıldığı 45. Apimondia Arıcılık kongresinde Karma Çiçek (Yayla) balı kategorisinde Dünya 2’inci olmuştu.  Bundan sonraki çalışmalarımızda Bingöl balını yurtiçi ve yurt dışında tanıtmaya devam edeceğiz. Hedefimiz Bingöl balını markalaştırıp daha iyi yerlere getirmektir” dedi.


Haber okunma sayısı: 973

GÖLBAL


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ