• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

ÇİFTÇİLER SÜTAŞ’A HAZIRLANIYOR

---ciftciler-sutasa-hazirlaniyor

Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından üreticilere ve besicilere, Sütaş Entegre Tesisi ve Modern hayvancılık eğitimleri veriliyor.
14 Mayıs 2019 Salı 00:57

 Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından üreticilere ve besicilere, Sütaş Entegre Tesisi ve Modern hayvancılık eğitimleri veriliyor.

Bingöl’de besicilik ve üretim yapan çiftçilerle belirli periyodlarda bir araya gelen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personeli, Ramazan ayında da eğitimlerine teravih namazı sonrası devam ediyor.

Bu kapsamda, merkeze bağlı İncesu köyünde üreticilerle bir araya gelen tarım personeli, Modern tarım hayvancılığı ve tarımdaki son teknolojiler anlatıyor.

Bingöl genelindeki üreticilere ve besicilere yapımı devam etmekte olan Sütaş Entegre Tesisinin anlatıldığını belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır, “Bingöl’de yapımı devam etmekte olan Sütaş Entegre Tesisleriyle birlikte çiftçilerimizin bu büyük yatırıma hazırlık yapması adına ilimizde mesai gözetmeden kimi zaman bir cami de kimi zaman bir kahvehanede kimi zamanda muhtar evlerinde hem erkeklere hem de kadınlara yönelik eğitimler devam etmektedir. Bu eğitimler kapsamında yetiştiricilerimize ve çiftçilerimize hayvan refahının sağlanması, koruyucu hekimlik tedbirleri, yem bitkilerinin üretimi ve yaygınlaştırılması ve süt sığıcılığa yönelik eğitimler verilmektedir. Bingöl merkez ve 7 ilçede eş zamanlı olarak bu eğitimler kapsamında şimdiye kadar yaklaşık 3 bin kişiye eğitimler verilmiştir” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 1132Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER