• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

ÇİFTÇİLER SÜTAŞ’A HAZIRLANIYOR

---ciftciler-sutasa-hazirlaniyor

Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından üreticilere ve besicilere, Sütaş Entegre Tesisi ve Modern hayvancılık eğitimleri veriliyor.
14 Mayıs 2019 Salı 00:57

 Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından üreticilere ve besicilere, Sütaş Entegre Tesisi ve Modern hayvancılık eğitimleri veriliyor.

Bingöl’de besicilik ve üretim yapan çiftçilerle belirli periyodlarda bir araya gelen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personeli, Ramazan ayında da eğitimlerine teravih namazı sonrası devam ediyor.

Bu kapsamda, merkeze bağlı İncesu köyünde üreticilerle bir araya gelen tarım personeli, Modern tarım hayvancılığı ve tarımdaki son teknolojiler anlatıyor.

Bingöl genelindeki üreticilere ve besicilere yapımı devam etmekte olan Sütaş Entegre Tesisinin anlatıldığını belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır, “Bingöl’de yapımı devam etmekte olan Sütaş Entegre Tesisleriyle birlikte çiftçilerimizin bu büyük yatırıma hazırlık yapması adına ilimizde mesai gözetmeden kimi zaman bir cami de kimi zaman bir kahvehanede kimi zamanda muhtar evlerinde hem erkeklere hem de kadınlara yönelik eğitimler devam etmektedir. Bu eğitimler kapsamında yetiştiricilerimize ve çiftçilerimize hayvan refahının sağlanması, koruyucu hekimlik tedbirleri, yem bitkilerinin üretimi ve yaygınlaştırılması ve süt sığıcılığa yönelik eğitimler verilmektedir. Bingöl merkez ve 7 ilçede eş zamanlı olarak bu eğitimler kapsamında şimdiye kadar yaklaşık 3 bin kişiye eğitimler verilmiştir” diye konuştu.

 


Haber okunma sayısı: 397Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
362 hit, 93 ziyaretçi, 104 ziyaret
Bu ay:
4097 hit, 1703 ziyaretçi, 1955 ziyaret
Toplam:
795013 hit, 251935 ziyaretçi, 349886 ziyaret