• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

BİNGÖL

Antlı: Adaklı İlçesi Muz Cumhuriyetine Dönüştü!

-antli-adakli-ilcesi-muz-cumhuriyetine-donustu Yapılan başvurulara ve verilen şikayet dilekçelerine rağmen ilçeye bağlı mahallelerde inşaatların durmadığını belirten Zeki Antlı, “Burası adeta bir muz cumhuriyetine dönüştü” diye konuştu.

Yılmaz: “Süt Aşkımız Bölgeyi Canlandıracaktır”

-yilmaz-sut-askimiz-bolgeyi-canlandiracaktir Bingöl Üniversitesi Senato Toplantı Salonunda yapılan ‘Sütaş Değerlendirme Toplantısı’na katılan SÜTAŞ sahibi Muharrem Yılmaz, “bizim süt aşkımız, bölgenin geçmişinde zenginliğin kaynağı

Pilot üniversiteler Bingöl'de tecrübelerini paylaştı

-pilot-universiteler-bingolde-tecrubelerini-paylasti Pilot üniversite rektörleri Bingöl Üniversitesi’nde tecrübe paylaşım toplantısına katıldı.

Bingöl'de yolcu otobüsü devrildi: 25 yaralı

-bingolde-yolcu-otobusu-devrildi-25-yarali Bingöl'de yolcu midibüsünün kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 5'i ağır 25 kişi yaralandı. 2 vatandaşın kolunun koptuğu belirtildi.

Bal ödülleri sahiplerini buldu

-bal-odulleri-sahiplerini-buldu Bingöl de ikincisi düzenlenen Bal yarışmasında ödüle layık görülenlere plaketleri takdim edildi.

Muhtarlar İşbirliğiyle Sorunlarımızı Çözeceğiz

muhtarlar-isbirligiyle-sorunlarimizi-cozecegiz Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan; “Demokrasimizin temel taşı ve mahalli idarenin önemli unsurlarından olan muhtarlarımızla işbirliği içerisinde olarak, büyük bir özveri ve heyecanla ilimizin

FEDAŞ: Evini yapan vatandaşa, “beş yıl içinde elektrik vereceğiz”

fedas-evini-yapan-vatandasa-bes-yil-icinde-elektrik-verecegiz Kiğı İlçesine bağlı Kuşçimeni Köyünde üç kardeş kendi arazileri üzerinde yaptıkları eve elektrik hattı talebine FESAŞ’ın “beş sene içinde verebiliriz” dediğini iddia etti.

Belediye bize bilerek hizmet vermiyor!

-belediye-bize-bilerek-hizmet-vermiyor “Sancak Belediye başkanı Nusret Koçin siyasi ayırım yaptığı için bize hizmet vermiyor” iddiasında bulunan İlhami Çüreban, daha önce Ak Parti belde teşkilatındaydım, son seçimde destek vermedim diye

Tefeci operasyonunda bir kişi tutuklandı

tefeci-operasyonunda-bir-kisi-tutuklandi Bingöl'de tefecilere yönelik yapılan operasyonda bir kişi gözaltına alındı.

HAYVAN BARINAĞI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

-hayvan-barinagi-ogrencileri-agirladi Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ni ziyaret eden öğrenciler, hayvanlarla besleyerek keyifli vakit geçirdi.

Elma Üreticisi Alıcı Bekliyor!

-elma-ureticisi-alici-bekliyor Bingöl genelinde bu yıl elma üretiminde bereket yaşanırken, alıcı bulamayan çiftçilerin sevinci yarıda kaldı.

Cevizden düşen vatandaş hayatını kaybetti

cevizden-dusen-vatandas-hayatini-kaybetti Bingöl'ün Kiğı ilçesinde ceviz silkelemek için çıktığı ağaçtan düşen bir kişi hayatını kaybetti.

Apuhan, şehir ve üniversitenin önemine değindi

---apuhan-sehir-ve-universitenin-onemine-degindi Yazarımız Musa Apuhan, şehir ve Üniversitenin önemine değindi.

YILLAR GEÇTİ, ADAKLI YOLLARI HİÇ DEĞİŞMEDİ!

-yillar-gecti-adakli-yollari-hic-degismedi “2014 yılında Safariyi Afrika’da değil, Adaklı’da yapalım” başlığı ile yaptığımız haber hala hafızlarda yer alırken, memlekette çok şey değişti ama Adaklı yollarında hiç bir şey

Arkeolojik kazıda 3 bin yıllık buğday bulundu

-arkeolojik-kazida-3-bin-yillik-bugday-bulundu Solhan ilçesine bağlı Murat köyünde yapılan tarihi Urartu kazılarında 3 bin yıllık buğday taneleri bulundu.

Kaymakam Safitürk Gençlik merkezi açıldı

-kaymakam-safiturk-genclik-merkezi-acildi Kiğı ilçesinde Kiğı Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından DAP kapsamında yaptırılan Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Gençlik Merkezi törenle açıldı.

Bal festivali programı belli oldu

-bal-festivali-programi-belli-oldu 11-13 Ekim tarihlerinde ilk defa düzenlenecek ‘Binşifa Bingöl Bal Festivali’ programı açıklandı

Ekinci’den Cıva zehirlenmesi mağdurlarına ziyaret

-ekinciden-civa-zehirlenmesi-magdurlarina-ziyaret Vali Ekinci, Cıva Zehirlenmesi Nedeniyle Elazığ’da Tedavi Gören Öğrencileri ve Öğretmenleri Ziyaret Etti.

Tarım’dan Macar fiğ’i desteği

-tarimdan-macar-figi-destegi Bingöl'de çiftçilere yüzde 50 hibe ile 15 bin ton Macar fiği tohumu dağıtıldı.

Bingöllü Çiftçiler Tarım Fuarında

bingollu-ciftciler-tarim-fuarinda Bingöllü çiftçiler Ziraat Odası Başkanlığı organizesinde Erzurum’da düzenlenen "Doğu Anadolu Erzurum 2. Tarım ve Erzurum Hayvancılık Fuarı"na katıldı.