• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

BİNGÖL

İdlib’e yardımlar devam ediyor

-idlibe-yardimlar-devam-ediyor Bingöl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından İdlib'e yönelik sürdürülen yardım kampanyası kapsamında 12 tır insani yardım malzemesi bölgeye gönderildi.

SOLHAN’DA KORONAVİRÜS TULUMU ÜRETİLMEYE BAŞLANDI

-solhanda-koronavirus-tulumu-uretilmeye-baslandi Solhan’da yeni açılan tekstil atölyesinde koronavirüs tulumu üretiliyor.

Yaşlılara vefa zamanı

yaslilara-vefa-zamani İçişleri Bakanlığınca yayınlanan '65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Yönelik Sokağa Çıkma Yasağı' genelgesi doğrultusunda Bingöl Valisi Kadir Ekinci başkanlığında 'Vefa Sosyal

İDLİB ŞEHİDİ ÖĞÜTCÜ DUALARLA TOPRAĞA VERİLDİ

-idlib-sehidi-ogutcu-dualarla-topraga-verildi Suriye'nin İdlib kentinde Esed rejiminin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Astsubay Muharrem Öğütcü'nün cenazesi, Karlıova ilçesi Suçatı köyünde toprağa verildi.

Bingöl’de “Neslin Muhafazası” semineri

-bingolde-neslin-muhafazasi-semineri İdeal Eğitim Vakfı (İDEV) ve Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Bingöl'de “Neslin Muhafazası” temasıyla bir seminer düzenlendi.

GIDA DENETİMİNDE SAĞLIĞIMIZ TEHLİKEDE!...

-gida-denetiminde-sagligimiz-tehlikede Bingöl Teknikerler Derneği İl Başkanı Sadık Anşin, gıda denetimleri ile alakalı yayınladığı basın açıklamasında, Tarım ve Orman Bakanlığının 2019 – 48 nolu tebliğin gözden geçirilmesi

Kiğı’nın Alt Yapısı Yenilenecek!

-kiginin-alt-yapisi-yenilenecek Kiğı’da yıllardır ekonomik nedenlerden dolayı bir türlü yenilenmeye cesaret edilmeyen altyapı, kanalizasyon, artıma tesisi ve içme suyu projesi sonunda gerçekleştiriliyor. Altyapı ihalesi sonunda

20 Yıllık Husumet Barış ile sonuçlandı

20-yillik-husumet-baris-ile-sonuclandi Bingöl merkezde ikamet eden iki aile arasında geçmiş yıllardan bu yana süregelen husumet, barış ile sonuçlandırıldı.

Said Nursi Camii Cuma Namazı ile ibadete açıldı

-said-nursi-camii-cuma-namazi-ile-ibadete-acildi Bingöl Merkez Selahaddin-i Eyyubi mahallesinde yeni yapılan Bediüzaman Said Nursi Cami İl Müftüsü Muharrem Genç'in kıldırdığı Cuma namazının ardından ibadette açıldı.

Milyonluk projeler için imzalar atıldı

-milyonluk-projeler-icin-imzalar-atildi Fırat Kalkınma Ajansı'nın Güdümlü Proje Desteği ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Bingöl'de kabul edilen 7,2 milyon TL tutarındaki 2 proje için sözleşme imzalandı.

Bingöl Üniversitesi ile İŞKUR arasında Protokol

-bingol-universitesi-ile-iskur-arasinda-protokol Bingöl Üniversitesi ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında İŞKUR İş Kulübü Hizmetlerinin Sunumuna ilişkin protokol imzalandı. Protokolün imzaları Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve İŞKUR İl

Bingöl'ün Genç ilçesinde heyelan meydana geldi

-bingolun-genc-ilcesinde-heyelan-meydana-geldi Bingöl Genç ilçesi Meşedalı köyüne bağlı Mutluca mezrasında heyelan meydana geldi.

Engelli kızına yataklı sandalye istiyor

-engelli-kizina-yatakli-sandalye-istiyor Karlıova ilçesinde ikamet eden Abdurrahim Kaya adlı baba, zihinsel ve bedensel engelli kızına yataklı sandalye istiyor.

Güvenlik Korucuları Antalya’dan Memnun Döndü

-guvenlik-koruculari-antalyadan-memnun-dondu Bingöl İl Genelinden 45 Güvenlik Korucusu ve aileleri ile birlikte toplamda 111 kişi 21 Şubat 2020 Cuma günü Vali Yardımcısı Yusuf Gemici’nin de katılımı ile Antalya’ya gönderildi.

Kiğılı Öğrencilerin Kayak Keyfi

-kigili-ogrencilerin-kayak-keyfi Kiğı Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, hafta sonu gezileri kapsamında Hesarek Kayak merkezine gelerek günlerinin tadını çıkardı.

Şoförün örnek davranışı, takdir topladı

-soforun-ornek-davranisi-takdir-topladi Bingöl'de özel halk otobüsü şoförü, engelli genci kucağında taşıyarak otobüse bindirdi

“SÜTAŞ TÜM BÖLGEYE KATKI SAĞLAYACAK”

-sutas-tum-bolgeye-katki-saglayacak Bingöl Sektör Toplantısında açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “SÜTAŞ tüm bölgeye hizmet edeceği gibi etraftaki komşu ülkelere mutlaka katkı sağlayacak." dedi.

Halk Kütüphanesi tamam sıra Kent Müzesinde

-halk-kutuphanesi-tamam-sira-kent-muzesinde “2020 Yılı yatırım programının kabulü ve uygulanmasına dair Cumhurbaşkanı kararı”, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Sağlık Ocağı var ama içinde personel yok

-saglik-ocagi-var-ama-icinde-personel-yok Adaklı ilçesine 20 km uzaklıkta bulunan Çatma Köyünde yıllardır sağlık ocağı var ama içerisinde sağlık personeli bulunmadığından şikayetçi olan köy halkı, kış aylarında ulaşımın zor

FKA 2019 DESTEKLERİNİ AÇIKLADI

-fka-2019-desteklerini-acikladi 2019 yılında Bingöl’ün kalkınması için çeşitli faaliyetler yürüten Fırat Kalkınma Ajansı, 2020 yılında da çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceği belirtildi.