• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

BİNGÖL

Karaarslan'dan Kampanya'ya Tam Destek

karaarslandan-kampanyaya-tam-destek Bingöl'de sosyal faaliyet, sivil toplum denilince akla gelen ilk insan, emekli öğretmen, Toplum Göüllüsü Semiramis Karaarslan'dan Bingöl Doğa, Kültür, Tarih ve Tanıtım Derneği tarafından başlatılan

GELİN “GELECEĞİMİZ İÇİN HAYIRDA YARIŞALIM”

gelin-gelecegimiz-icin-hayirda-yarisalim “Bingöl Doğa, Kültür, Tarih ve Tanıtım Derneği” olarak başlattığımız “İnternetsiz ev, tabletsiz öğrenci kalmasın” kampanyası Bingöllü öğrenciler için hayati derecede önemli. Aynı zamanda

Resam Açan’dan Anlamlı Eser!

-resam-acandan-anlamli-eser Aslen Bingöllü olan resam Harun Açan, pandemi sürecinde geldiği Bingöl’de Devlet Hastanesi zemin kat duvarına gönüllü olarak yaptığı duvar çalışması, büyük ilgi gördü.

Yılmaz: Bingöl’de sosyal destek miktarı 86 milyona yaklaştı

--yilmaz-bingolde-sosyal-destek-miktari-86-milyona-yaklasti AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, pandemi döneminde Bingöl’de 85,6 milyon liralık sosyal destek verildiğini söyledi.

“İMAMIN GÖREVİ SADECE NAMAZ KILDIRMAK DEĞİLDİR”

-imamin-gorevi-sadece-namaz-kildirmak-degildir Genç Müftüsü Mahsum Hamzaoğlu, imamlık mesleğinin günde beş defa namaz kıldırmaktan ibaret olmadığını belirterek "İmam, günde beş defa namaz kıldıran memur değildir. Cami de namaz vakitlerinde

Yapılandırma Süresi Uzatıldı

yapilandirma-suresi-uzatildi SGK İl Müdürü Muzaffer Çakar, kamu bankaları ile imzalanan protokol kapsamında, borç yapılandırma süresinin uzatıldığını söyledi.

ASGARİ ÜCRET VERGİ DIŞI BIRAKILMALIDIR

asgari-ucret-vergi-disi-birakilmalidir Yaşanan zamlara dikkat çeken Eğitim Sen Bingöl Şube Başkanı Faruk Aris, son bir yıl içinde doğalgaza 32, elektriğe 31, baklagillere 60, peynire 27, yumurtaya 80, ayçiçeği yağına 50, köprü ve otoyol

Kar’da Mahsur Kalan 250 Koyun Kurtarıldı

-karda-mahsur-kalan-250-koyun-kurtarildi Karlıova ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle yaylada mahsur kalan besici Ahmet Tiryaki ve 250 küçükbaş hayvanı, karla mücadele ekiplerince kurtarıldı.

74 YAŞINA 20 KİTAP SIĞDIRDI

-74-yasina-20-kitap-sigdirdi Bingöllü emekli müftü Molla Hasip Asutay, 74 yıllık hayatına 20 kitap sığdırdı.

İnternetsiz, EV, tabletsiz ÖĞRENCİ Kalmasın!

-internetsiz-ev-tabletsiz-ogrenci-kalmasin Bingöl Doğa, Kültür, Tarih ve Tanıtım Derneğinin başlattığı “İnternetsiz, EV, tabletsiz ÖĞRENCİ Kalmasın” kampanyası büyük ilgi gördü. Kampanyanın ilk gününde 85 tablet sözü alındı.

Belediye üç ay kira almayacak!

-belediye-uc-ay-kira-almayacak Bingöl Belediyesi, pandemi nedeniyle zorluk yaşayan kiracılarından 3 ay boyunca kira alınmayacağını ve kira sözleşmelerinin de 3 ay uzatılmasına karar verildiğini bildirdi.

ÇAYTEPE GÖLETİNİN İMZALARI ATILDI

-caytepe-goletinin-imzalari-atildi DSİ 9. Bölge Müdürlüğü, Bingöl Genç Çaytepe Göleti Sulaması İnşaatı işine ait sözleşmenin imzalandığını bildirdi.

FKA'dan 'Proje Yapın’ Çağrısı

-fkadan-proje-yapin-cagrisi Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında proje fikri önerileri alınmaya başlandı.

27 Eve Güneş Enerjisi

-27-eve-gunes-enerjisi--- Bingöl’de köylerdeki 27 haneye yüzde 80 hibeli güneş enerjisi kurulumu yapıldı.

Kentin hayırlı kuruluşu, Bingöl Umut Kervanı

-kentin-hayirli-kurulusu-bingol-umut-kervani Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü vazifesi gören Bingöl Umut Kervanı Derneği, kentteki yardıma muhtaç insanlara kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor. Yardım derneği, 2020 yılında 6 bin 54

İHH, bir yılda 2 milyon 235 bin TL yardımda bulundu

ihh-bir-yilda-2-milyon-235-bin-tl-yardimda-bulundu Bingöl İHH, 2020 yılında mağdur ve muhtaç ailelere 2 milyon 234 bin 950 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulundu.

Yazın çalıştırdıkları at ve eşekleri kışın sokağa bıraktılar

yazin-calistirdiklari-at-ve-esekleri-kisin-sokaga-biraktilar Adaklı Merkeze bağlı mahallelerde kar kış günü sokaklarda yer alan ve çöp konteynırların etrafında aç, donmak üzere bırakılan at, eşek ve köpekleri sahiplenecek vicdan sahibi aranıyor.

SÜTAŞ ADIM ADIM TAMAMLANIYOR

sutas-adim-adim-tamamlaniyor Sütaş’ın 1 milyar liraya mal olan Bingöl’deki dev yatırımının açılışı için geri sayım başladı. Pandemiye rağmen yatırıma ara vermediklerini söyleyen Muharrem Yılmaz, “Çiftliklerimiz

Bingöl’de 600 Aileye Kurban Eti Dağıtıldı

bingolde-600-aileye-kurban-eti-dagitildi Bingöl’de Türkiye Diyanet Vakfı Bingöl Şubesi bünyesinde sosyal incelemesi tamamlanmış 600 ihtiyaç sahibi aileye Kurban eti dağıtımı gerçekleştirildi.

Bingöl Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

bingol-belediyesi-arac-filosunu-guclendirdi Bingöl Belediyesi'nin envanterine 8 yeni araç dahil ederek araç filosunu güçlendirdiği bildirildi. Bingöl'de belediye araç filosuna 4 adet panelvan araç, 1 vidanjör, 1 çöp aracı, 1 minibüs ve 1 pikap

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ