• DOLAR 3,8685 TL
  • EURO 4,5492 TL
  • Altın 156,2140 TL
GÖLBAL

BİNGÖL

Fedaş Bizi Üç Yıldır Oyalıyor

fedas-bizi-uc-yildir-oyaliyor Son yıllarda memleketlerine dönüp ev ve ahır yapan köylülerin elektrik sorunu yaşıyor. Sancak Beldesine bağlı Karapınar Köyü sakinlerinden Muzaffer Basaoğul, "Köyde yaklaşık 30 kişi ahır yaptı ama

ÜMMET KUDÜS İÇİN AYAKTA!

-ummet-kudus-icin-ayakta Bingöl’de Cuma Namazı sonrası bir araya gelen binlerce kişi, Emperyalist ABD Başkanı Donald Trump’ın şer planına tepki gösterdi.

Haserek Kış Turizminin Merkezi Olacak

-haserek-kis-turizminin-merkezi-olacak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, DAP idaresince uygulanması planlanan Haserek Kayak Tesisleri Master Planı, Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanıp kabul

Köylerimiz yeniden cazibe merkezi haline gelecek

-koylerimiz-yeniden-cazibe-merkezi-haline-gelecek Yayladere ilçesine bağlı Korlu (Şıhan) Köyü muhtarı Mehmet Akbayram, “köyümüzü yeniden cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

İlk Mülteciler Hz. Adem ve Havva’dır

-ilk-multeciler-hz-adem-ve-havvadir Bingöl Üniversitesince düzenlenen "Şehir ve Mülteci" Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ın moderatörlüğünde düzenlendi. Panelde konuşan Bingöl Belediye başkanı Yücel

Kentpark’ın Yapılması Hızlanacak!

----kentparkin-yapilmasi-hizlanacak Bingöl'ün Ilıcalar Beldesinde sondajla çıkarılan jeotermal su, "Kentpark Projesi"nin yapılacağı Abdulkadir Sarı Parkı'na ulaştırılmasıyla kent parkın yapılması hızlandırılacak.

ÇAPAKÇUR VİYADÜKÜ TRAFİĞE AÇILDI

-capakcur-viyaduku-trafige-acildi Bingöl'de 2017 Nisan ayında yıkılan ve yapımına başlanan şehrin iki yakasını birleştiren Çapakçur Viyadük'ü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın katılımıyla düzenlenen bir

Selahattin-İ Eyyubi Camii yardım bekliyor

-selahattin-i-eyyubi-camii-yardim-bekliyor Recep Tayip Erdoğan Mahallesinde yapımına başlanan Selahattin-İ Eyyubi Camii hayırseverlerin yardımını bekliyor.

“Doğalgaz Bingöllüler için nimet olması gerekirken külfete dönüştü”

dogalgaz-bingolluler-icin-nimet-olmasi-gerekirken-kulfete-donustu- Ev ve iş yerine doğalgaz çekmek isteyen vatandaşların personel yetersizliğinden dolayı bu hizmetten istedikleri gibi yararlanamadığını belirten HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Tasalı, nimet olması gereken

Trafik çilesi bitiyor!

-trafik-cilesi-bitiyor Bingöl’ün iki yakasını birleştiren Çapakçur Viyadük yayalara açılırken ay sonunda araç trafiğine de açılacağı belirtildi.

BİNGÖLÜN EKONOMİ BEKLENTİLERİ

bingolun-ekonomi-beklentileri 24 Kasım Cuma günü Kültür Merkezinde “şehirlerin ekonomi beklentileri” forumu yapıldı. Sabah programında Belediye başkanları, Ak Parti ilçe başkanları ve teşkilat üyeleri katıldılar. Öğleden

"1001 ÖĞRENCİ"YE GİYİM YARDIMI

-1001-ogrenciye-giyim-yardimi Bingöl’ün Genç ilçesinde hayırseverler tarafından "1001 öğrenci"ye kışlık giyim yardımı yapıldı.

Belediye kendi bitkisini yetiştirecek

-belediye-kendi-bitkisini-yetistirecek Bingöl Belediyesi, kent genelinde bitki ve çiçek ihtiyacını karşılamak amacıyla sera ve fidanlık inşa etti.

Pilot Üniversite, Bölgeye Büyük Katkı Sağlayacak

-pilot-universite-bolgeye-buyuk-katki-saglayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilen 5 pilot üniversite arasında bulunan Bingöl Üniversitesi’nin tabelasına, ‘Tarım ve Havza Bazlı Pilot Üniversite’ ibaresi eklendi. Rektör Çapak, “Pilot

AFAD'dan yarıkların oluştuğu yerler için risk uyarısı

-afaddan-yariklarin-olustugu-yerler-icin-risk-uyarisi AFAD tarafından hazırlanan raporda, Bingöl'de yarıkların oluştuğu köy ve mezralar için risk uyarısında bulunuldu.

İşgaliye Kaldırıldı, Park Yapıldı

-isgaliye-kaldirildi-park-yapildi Bingöl Belediyesi, Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi’nde 2 bin metrekarelik alan üzerindeki işgaliyeyi kaldırarak, park yapım çalışmalarına başladı.

Tarihi Caminin Dış Görüntüsüne Tepki

-tarihi-caminin-dis-goruntusune-tepki Bingöl merkezde nadir bulunan tarihi yapılardan biri olan İsfahan Bey Cami'sinin sözde restore edilmiş dış yapısının görüntüsü tepkilere neden oluyor.

ÇEVREMİZİ EVİMİZ GİBİ TEMİZ TUTALIM

-cevremizi-evimiz-gibi-temiz-tutalim Bingölün doğal varlıklarına ve çevresel değerlerine dikkat çekmek için TEMA Vakfı gönüllüleri tarafından başlatılan çevre temizliği faaliyetleri, bu hafta Mirzan mahallesini temizledi. Gönüllü

Sanayi Sitesi Asfaltlandı

-sanayi-sitesi-asfaltlandi Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında sanayi sitesinin iç yollarını asfaltlamaya başladı.

Tavuk Çiftliğinde Günde 600 Yumurta

tavuk-ciftliginde-gunde-600-yumurta Genç Çiftçi Projesi kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından 30 bin TL hibe alarak tavuk çiftliği kuran Mustafa Batkitar, günlük 600 yumurta toplamaya başladı.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
16 hit, 13 ziyaretçi, 13 ziyaret
Bu hafta:
1967 hit, 1247 ziyaretçi, 1323 ziyaret
Bu ay:
3466 hit, 2006 ziyaretçi, 2182 ziyaret
Toplam:
712071 hit, 222526 ziyaretçi, 307072 ziyaret