• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

BİNGÖL

İTFAİYE ARACINDA SU OLSAYDI, HAYVANLAR KURTULABİLİRDİ!

-itfaiye-aracinda-su-olsaydi-hayvanlar-kurtulabilirdi Adaklı ilçesine bağlı Mercan köyünde, içerisinde 6 büyükbaş ve 30 tavuk olan ahırda çıkan yangında 3 büyükbaş hayvan ile 30 tavuk telef olurken Adaklı Belediyesine ait yangın söndürme aracında

Butasım, Adaklı Kilisesi’ni araştırdı

-butasim-adakli-kilisesini-arastirdi Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Nebi Butasım, Adaklı Kilisesi’ni araştırdı.

ARIKAN’DAN BARAKAZİ’YE CEVAP

-arikandan-barakaziye-cevap Barakazi’nin açıklamalarına cevap vererek, kamuoyunda oluşan yanlış algıya açıklık getiren Başkan Arıkan; “Muhasebe kayıtları ve somut verilerle belediyemizin borcunu 142 Milyon 219 bin 729 TL

Hani Bingöl dünyaya açılacaktı!

-hani-bingol-dunyaya-acilacakti 2017 yılı Ağustos ayında Bingöl’e gelen Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, “Bingöl’ü termal ve doğa turizmiyle dünyaya açacağız” demişti ancak çevre illere bile açılamadı.

Hayvan Hastanesi Şekillenmeye Başladı

hayvan-hastanesi-sekillenmeye-basladi Bingöl'de, normal bir hastane gibi 5 bin metrekarelik alana inşa edilen Bingöl Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi son aşamaya gelirken, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, 'İnsan hastanesi

Baluken ikinci romanını yazdı

--baluken-ikinci-romanini-yazdi Cezaevinde tutuklu bulunan HDP Bingöl eski milletvekili İdris Baluken, ikinci romanını yazdı. Üç Kırık Dal isimli romanıyla edebiyat dünyasına adım atan Baluken, ‘Oko’ adıyla yeni kitabını yazdı.

BARAKAZİ: “BORÇ TABLOSU DOĞRU DEĞİLDİR”

-barakazi-borc-tablosu-dogru-degildir 31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Bingöl Belediye Başkanı seçilen Erdal Arıkan, Belediyenin mevcut borcunun “Borç 142 milyon” TL olduğunu açıkladı. Bu tablonun doğru olmadığını söyleyen eski

20 YILLIK İFTAR GELENEĞİ İLE BİR ARAYA GELİYORLAR

-20-yillik-iftar-gelenegi-ile-bir-araya-geliyorlar Bingöl'de 20 yıldır geleneksel hale getirdikleri iftar programında bir araya gelen mahalle sakinleri, dayanışma ve kardeşlik örneğini sergiliyor.

Miniklerden Yemen'e anlamlı yardım

----miniklerden-yemene-anlamli-yardim Bingöl’de Muhammed Rezan ve Hafsa Nur kardeşler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Yemen’deki yetimlere verilmek üzere Bingöl Umut Kervanına bağışladı.

GÖLET’İN TABELASI VAR, KENDİSİ YOK!

-goletin-tabelasi-var-kendisi-yok Bingöl Sancak Beldesine bağlı Büyük Başköy Köyü yaylasında geçen yıl 09.08.2018 tarihinde ihalesi yapılan hayvan içme suyu Göleti, ilkbahar sel suları ile yıkıldı. Gölet alanında hayvanlarını

Üniversite de Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Kursu

-universite-de-yabancilara-turkce-ogretimi-sertifika-kursu Bingöl Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından verilen Yabancılara Türkçe Öğretimi Kursu’nu başarı ile tamamlayan lisans öğrencilerine sertifikaları verildi.

İşitme ve görme engellilerin Kur'an aşkı

-isitme-ve-gorme-engellilerin-kuran-aski Bingöl'de işitme ve görme engelliler için düzenlenen Kur’an kursu sona ererken, engellilerin Kur'an-ı Kerim'i öğrenme azimleri imrendirdi.

Sayın Cumhurbaşkanım

Öncelikle 23 Haziranda yenilenecek olan İ.B.B Seçimlerinin sonucu ne olursa olsun ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

ÖZEL ÖĞRENCİLER ÇAPA’YA GELDİ

-ozel-ogrenciler-capaya-geldi Avusturalya Büyükelçiliği tarafından desteklenen BİNÇEVDER projesi kapsamında Bingöl Özel Eğitim İş ve Uygulama Okulu öğrencileri, eğitim ve uygulama çalışmasına katıldı.

33 ŞEHİT DUALARLA ANILDI

-33-sehit-dualarla-anildi Bingöl-Elazığ karayolunda 24 Mayıs 1993 yılında PKK tarafından şehit edilen 33 asker, şehitler anıtı alanında dualarla anıldı.

YERLİ TOHUM SEFERBERLİĞİ BAŞLATILMALIDIR

-yerli-tohum-seferberligi-baslatilmalidir Avustralya Büyükelçiliği tarafından desteklenen ve BİNÇEVDER Tarafından yürütülen Yeryüzü ile yeniden iletişim projesi kapsamında yerli tohum üretimi projesi, öğrencilerden tam destek görüyor.

1971 Depreminin 48. Yılı

-1971-depreminin-48-yili 48 yıl önceki gazete manşetlerinde yer alan ‘‘1971 Bingöl Depremi’’ haberleri: Bingöl’den Civar İllere Göç Başladı, Açıktaki Halkın 17 Bin Çadıra İhtiyacı Var, Bingöl’de 10 Köyden

FKA’dan 4 Projeye Destek

-fkadan-4-projeye-destek Fırat Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Bingöl’de 4 proje desteklenecek.

Arıcılara Ana Arı Yetiştirme Eğitimi Verildi

-aricilara-ana-ari-yetistirme-egitimi-verildi Bingöl Üniversitesinde arıcılara verilen "Ana Arı Yetiştiriciliği" eğitiminin bu yılki programına başlandı.

İHH 6 bin kişiye kumanya dağıtacak

-ihh-6-bin-kisiye-kumanya-dagitacak İnsani Yardım Vakfı Bingöl Şubesi tarafından Ramazan ayı kampanyası çerçevesinde 6 bin kişiye kumanya dağıtacak.

BİNGÖL - HAVA DURUMU

BINGOL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
328 hit, 102 ziyaretçi, 112 ziyaret
Bu ay:
4199 hit, 1796 ziyaretçi, 2052 ziyaret
Toplam:
800872 hit, 253999 ziyaretçi, 352599 ziyaret